Projektowanie obuwia

Projektowanie 3D - projektowanie butów ZW3D

 

W jaki sposób programy cad przyczyniły się do dynamicznego rozwoju branży obuwniczej?

Program ZW3D zapewnia producentom obuwia efektywne rozwiązania i zwiększa ich możliwości tworzenia obuwia w postaci projektów 3D. Tym samym zyskuje ich uznanie. Coraz częściej każdy ceniony producent obuwia sięga po najnowsze rozwiązania: programy 3D do projektowania butów. Dzięki zastosowaniu przy modelowaniu i projektowaniu butów programu ZW3D CAD/CAM projektowanie butów staje się coraz łatwiejsze i wygodniejsze. Wpływa ono również dynamicznie na pozostałe procesy: wytwarzanie obuwia. 


Przyjrzyjmy się możliwościom ZW3D w sektorze obuwniczym zaczynając od wstępnego etapu projektowania aż do wytwarzania gotowych produktów.

 

 Projektowanie butów zw3d

Obecnie na całym świecie istnieje około 40 tysięcy różnych firm obuwniczych, zatrudniających 10 milionów pracowników oraz mnóstwo przedsiębiorstw wspomagających ten sektor. Chiny, Indie i Brazylia to najwięksi producenci obuwia z ogromnym doświadczeniem w zakresie projektowania butów oraz związanych z tym procesów tj. modelowanie 3D i wytwarzanie obuwia na szeroka skalę.
Projektowanie 3D znacznie przyśpieszyło procesy produkcyjne: projektowanie butów i  wytwarzanie obuwia na szeroką skalę.

Oprogramowanie ZW3D zintegrowany CAD/CAM zyskuje coraz większe grono zwolenników wśród światowych producentów butów dzięki ogromnym możliwościom projektowania 3D.  Program CAD/CAM zapewnia producentom obuwia kompleksowe rozwiązania: od projektowania do wytwarzania. Przykładem niech będzie Brazilian Footwear, największy producent sandałów na świecie, firma założona w roku 1971, która korzysta z blisko 70-ciu aplikacji ZW3D.

 

 

Buty 3D - projektowanie butów

 

modelowanie 3D produkcja butów

Oprogramowanie ZW3D CAD wyposażone w unikalne rozwiązanie „bryłowo-powierzchniowe modelowanie hybrydowe” pozwala użytkownikom korzystać ze wszystkich funkcji zarówno na bryle, jak i na powierzchni płaskiej.
Opcja połączenia modelowania na bryłach i powierzchniach sprawia, że proces projektowania staje się bardziej elastyczny i poprawia się  jego wydajność, bez względu na to czy projektujesz podeszwę czy cały but.

projektowanie obuwia zw3d

 

 

Przede wszystkim projektant obuwia może zaimportować szkice do ZW3D. Polecenie „Szkic” umożliwia dostosowanie rozmiaru i przezroczystości obrazu. Na głównym modelu rysuje linie i tworzy odpowiednio pojedyńczy element lub powierzchnię. Niektóre obrazy dają możliwość automatycznej wektoryzacji grafiki rastrowej.

 

 Projektowanie butów modelowanie 3D

 

Modelowanie kopyta

Modelowanie kopyta

Modelowanie kopyta to podstawowe zadanie podczas projektowania butów. W ZW3D takie elementy można importować i przechowywać w bibliotece. Dzięki temu projektanci mogą tworzyć linie rzutowane na zdjęciach dokumentacji przy pomocy szkicownika 2D lub rysować krzywe 3D, a następnie generować różne formy wierzchniej części butów w zależności od swoich potrzeb.

 

modelowanie 3D kopyto

 

 

Zaginanie i zawijanie

W projektowaniu butów z tworzyw sztucznych wiele skomplikowanych szczegółów znajduje się na cholewce. ZW3D pozwala je łatwo opracować za pomocą odpowiednich narzędzi: „Zagnij” i „Zawiń”. ZW3D umożliwia szybkie modyfikacje prostych szkiców 2D, aby uzyskać zamierzony kształt. W ten sposób cholewka może być zaprojektowana przy użyciu różnych funkcji zawijania. Wszystkie te procesy można wykonać kompleksowo za pomocą kilku kliknięć w ZW3D.

 modelowanie 3D but

 

 

Rozwinięcie

Program ZW3D udostępnia funkcję „Rozwiń”, aby szybko rozwinąć skórę lub inny materiał cholewki kawałek po kawałku i wygenerować linie 2D do krawiectwa i wykrawania.

 

Renderowanie

Podczas rozmów z klientem istotną sprawą jest przekonanie go do swoich produktów poprzez pokazanie mu realistycznych obrazów modelu 3D. W ten sposób klient ma możliwość obejrzenia przedstawianych projektów oraz oceny produktu finalnego. Wbudowany w program ZW3D moduł „Keyshot” daje projektantom możliwość dodawania kolorów, tekstur czy mapy, ale również pozwala tworzyć odpowiednie oświetlenie i scenerię. Aby proces renderingu był jeszcze bardziej profesjonalny można zmienić interfejs Keyshot’a za pośrednictwem ZW3D bez potrzeby eksportowania innych niezbędnych formatów. Gotowe wizualizacje 3D to sprawdzony i pewny sposób na skłonienie potencjalnych klientów do słusznych decyzji. 

 

Projekt 3D

 

Projektowanie 3D - specjalny dodatek TRShoesMaker usprawni proces projektowania. 

 Projektowanie butów w programie ZW3D CAD/CAM jest proste, zapoznaj się z najnowszymi możliwościami 3D. Nowy dodatek o nazwie TRShoeMaker ułatwi pracę projektantom obuwia.